dolandırıcı ibrahim ve oğuzhan aktay
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

nasıl dava açılır yasal süreç

2 posters

nasıl dava açılır yasal süreç Empty nasıl dava açılır yasal süreç

Mesaj  Admin Cuma Ara. 25, 2009 2:03 pm

arkadaşlar dava açmak ücretsiz olup 1 saatinizi almaktadır.kamu davası açacağınız için bir daha mahkemeye gitme derdiniz olmaz.dava açmazsanız sonradan hak idda edemezsiniz

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

ANKARA(dava açtığınız il)

MÜŞTEKİ: adınız soyadınız
ADRESİ: adresiniz
TELEFONU:

SANIKLAR: İbrahim Aktay Kimlik no: 16361118704
Oğuzhan Aktay kimlik no: 16346119214
ADRESİ: İstanbul

TELEFONU: 0534237 79 56 05424324133

SUÇ: Dolandırıcılık

İZAHI: Yukarıda adı geçen şahıs ile sahibinden.com sitesinde ziyayüksel52 ismini kullanarak açtığı 19397858 sayılı ilandaki HTC Touch Diamond marka telefonu 450 TL karşılığı satması için 15.12.2009 tarihinde anlaştık.Önce sahibinden.com sitesi üzerinden,daha sonra unverelek60@ilkposta.com Messenger adresinden ve son olarak 0534 237 7956 numaralı telefondan görüştük ve ............olayı anlatın

Bu şahıs birden fazla suça karışmış olmakla beraber dolandırıcılığı meslek edinmiştir.Dolandırdığı kişilere https://www.facebook.com/group.php?v=wall&gid=193924623544 adresinden ulaşılabilir.

Delil olarak İbrahim Aktay’a ait kimlik belgeleri,İş Banksı kayıtları, Turkcell,Telsim görüşme ve sms kayıtları,sahibinden.com ve www.ctrl.pda sitesindeki aktay28 nickli üyenin ip kayıtları kullanılabilir.

TALEP : Yukarıda arz edilen nedenlerle sanıklar İbrahim Aktay ve Oğuzhan Aktay hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini saygı ile arz ve talep ederim .

Tarih

Müşteki
adınız soyadınız imzanız

Admin
Admin

http://ibrahimaktay.yetkinforum.com

nasıl dava açılır yasal süreç Empty Geri: nasıl dava açılır yasal süreç

Mesaj  Admin Cuma Ara. 25, 2009 2:21 pm

Arkadaşlar savcılıkta açılan davaların dosya numaralarını bana ulaştırın davaların birleştirilmesini talep etcez.Avukat arkadaşlarla TCK md.157 dolandırıcılık suçunun md.158. e göre bilişim ortamında işlenmesi cezayı artırır ayrıca bu kişi TCK md. 6/1 e göre Suçu meslek edinen kişidir; “Kısmen de olsa geçimini suçtan elde ettiği kazançla sağlamaya alışmış suçu sürekli tekrarlayan yani tekerrüre düşmüş kişidir” buda cezayı arttırır bu gerekçelerle yeni bir iddaname hazırlayıp topluca kamu davasına çevircez sizin dosyalarla beraber.
yani 10 yılı bulur en az cezası.ancak aldıklarını bize iade ederse hataya düştüğünü öne sürerek cezası hafifler..1-2 milyar için kendinide oğlunuda yaktı yazık oldu..

Admin
Admin

Mesaj  YarasaMan Çarş. Ara. 30, 2009 10:00 am

yazık falan olmadı 2 sininde bu dünyada sonuçlanmasa dahi öbür dünyada hakkımı alacağım.Allah giçbir işini rast getirmesin.

YarasaMan

Mesaj  Admin Çarş. Ara. 30, 2009 10:40 pm

allah belasını verir eninde sonunda ama işi sadece allaha bırakırsak çok kişi daha yanar biz halledelim..ben şimdi eğitimdeyim zaman olmuyo ama şu bisin gidelim istanbula derim.

Admin
Admin

Mesaj  YrasaMan Ptsi Şub. 08, 2010 11:37 pm

bii bok çıkmadı demı arkadallar :S

YrasaMan
Misafir

nasıl dava açılır yasal süreç Empty aktay

Mesaj  misafirr Paz Mart 07, 2010 8:25 pm

arkadaşlar hepinizin gozuaydın bu şahıs 07.03.2010 tarihi itibari ile yakalanmıstır

misafirr
Misafir

nasıl dava açılır yasal süreç Empty bu kim o zaman

Mesaj  guest Çarş. Mart 10, 2010 10:51 am

Yakalandı ise beni kim dolandırdı

dolandırıcı 08032010
guest Bugün 10:43 am

.Şu ilan ile sahibinden.com da bende 08.03.2010 tarihinde dolandırıldım. iphone 3g 16gb Aydın/Dİdim'den 570 tl

Hikaye burda anlatan diğer arkadaşların hikayesi ile aynı kartsız işlem tc kimlik numarasına iş bankası ile havale. Aradım mng kargoya cihazı verdim yarın elinde olur dedi. Mng yi aradım yok öyle birşey dedi adamı aradım tekrar telefon kapandı. Sahibinden kullanıcı adı Özcan Cihangir telefonu 05415016995 aynı kişimidir acaba sesi genç idi eğer babası ise yakalanan beni oğlu mu dolandırdı yoksa başka biri mi anlayamadım şerefsizler şeytana pabucu ters giydiriyorlar nereye ne diye şikayet edecem onuda anlamadım elimde yanlızca bir telefon numarası ve sahibinden.com daki ilan var.

guest
Misafir

Mesaj  es_mavi Ptsi Mart 15, 2010 3:11 pm

Hocam madem dolandırıldım diyorsunuz, Parayı kimin hesabına yatırdınız?

es_mavi
Misafir

Mesaj  Yarasa Çarş. Mart 17, 2010 10:21 am

halen nasıl dolandırılıyorsunuz anlamıyorum once ksının adını googlede bır aratın sonra alısverıs yapın. yakalandıgını sanmıyorum

Yarasa
Misafir

Mesaj  es_mavi Cuma Mart 19, 2010 5:18 pm

Arkadaşlar şahıs yakalanmış olup, şuan hapistedir..... 19 mart 2010 tarihinde savcılığa giderek kişinin yakalanıp yakalanmadığını sorgulattım, şahıs şuan hapistedir. bir dilekçe yazıp benim yaptığım suç duyurusununda görülmesini istedim. Şahısı Pazartesi en geç Salı günü savcılığa çağırılıp ifadesi alınacak ve cezası artacaktır.. Duruma göre dolandırıldığım parayı da alacağım...

n

Dava açan herkes savcılığa gidip 5.dk da dilekçe yazıp suçlu şahsın cezasını çekmesini ve cezasının artmasını sağlayabilir...

es_mavi
Misafir

Mesaj  yarasama Paz Mart 21, 2010 6:59 pm

iyide tam olarak nerede hapiste bilgilendirin bizi kulağımla duymadan inanamıyorum.ben 2 dilekçe verdim sonuç yok

yarasama
Misafir

Mesaj  es_mavi C.tesi Mart 27, 2010 4:53 pm

Sizde başvurduğunuz savcılığa gidin, Suç duyurusunda bulunduğum şahsın yakalandığını duydum benim dosyam ne durumda die sorgulatın İ. Aktay ın kimlik numarasını verin şuan hapiste olduğunu kendiniz öğrenin... ve sizin dosyanızda şahsa eklenmiş olsun...

Ben dosyamın durumunu sorduğumda hala araştırma sürüyor şahsa ulaşılamamış dediler.... Ama kimlik numarasını verip sorgulattığımda yakalandığı görüldü... ve ifade için hapisten savcılığa getirilecekti.

es_mavi
Misafir

- Similar topics